Kunstiteosed

Eesti rabamaastik on avastamiseks mõistatuslik ala – see on territoorium, kus kaugseire andmed ja kohalikud olud ei pruugi kattuda. Läheneme jõele, jõe kaldale ja rabale nii pseudoteadlaste kui kunstnikena. Kombime piire, servi ja äärealasid, et leida ökosüsteemi vahelisi siirdealasid – ökotoone.

Ujuv vaatlusjaam asub kohas, kus puutuvad kokku erinevad elupaigad ning seisev vesi kohtub liikuvaga. Veepiiri ja kaldajoone vahelduv perifeeria märgib raskesti tabatavaid muundumiskohti, kus kõik on pidevas ümberkujunemises. Ka veest, kus jaam ujub, saab viimaks aegamisi raba. 

Vaatlusjaam arvestab ümbritseva keskkonna haprusega ja juhib tähelepanu sellele, et turba taastamine Eesti rabades on kliimamuutustega kohanemise üks olulisemaid küsimusi. Jaam kasutab muutuva ökotooni dokumenteerimiseks vaatlusi ja teaduslikke meetodeid nagu Secchi ketas, tsüanomeeter ja Forel-Ule skaala.

Erilised tänud:
Bioart Society 

Teose loomist toetasid:
Euroopa kultuuripealinn Tartu 2024, Eesti Kultuurkapital

Claudia O’Steen ja Aly Ogasian on USAst pärit kunstnikud, kes loovad erinevaid meediume kasutavaid uurimuspõhiseid installatsioone. Nad kasutavad oma loomingus skulptuuri, digitaalset meediat, joonistamist, kirjutamist ja fotograafiat ning nende tööpraktikat iseloomustab paindlik ja ideepõhine lähenemine. Nad on olnud residentuurides Rabbit Islandil, Wassaic Projectis, Haystackis, Montalvo kunstikeskuses, The Arctic Circle’is ja NCCA Peterburis, Venemaal ning nad on osalenud näitustel nii riiklikul kui ka rahvusvahelisel tasandil sellistes kohtades nagu Venemaa Riiklik Arktika Muuseum, Apexart, Flux Factory ja Ohio osariigi ülikool.

Claudia O’Steen Instagramis
Aly Ogasian Instagramis

  .Resize "200x"
_KF23750a_by_EppKubu_cover.jpg
Fotod Epp Kubu