Kunstiteosed

“Maailma tuulte raadio” on interaktiivne heliinstallatsioon, mis rakendab maailma tugevaimat jõudu. Tuulesoki kuju saanud installatsioon mängib raadiojaamu erinevatest maailma paikadest sõltuvalt tuule kiirusest ja suunast.

Kui tuulesokk asub Eestis ja lõunast puhub õrn tuuleke, siis kuuleb publik Läti raadiot. Tugevama tuuleiili puhul saab kuulata näiteks Ukraina, Zambia või Lõuna-Aafrika raadiojaamu. Tuulevaikse ilmaga mängib kohalik raadio. 

Teos annab võimaluse unustada geograafilised piirid ja juhib tähelepanu sellele, kuidas kultuuriline mitmekesisus maailma põnevamaks paigaks muudab. Raadiokanalite kureeritud muusikavalik näitab, mis selle riigi rahvast liigutab. See annab pildikese riigi kultuurilisest hetkeseisust. Tuul kehastab elu immigratsiooni. Nii nagu tuul, ei tunne ka elektromagnetlained riigipiire.

Teose loomist toetasid:
Euroopa kultuuripealinn Tartu 2024, Eesti Kultuurkapital, Prantsuse Instituut

Jeanne Harignordoquy on Londonis tegutsev prantsuse loovjuht ja -tehnoloog ning looja, kes avastab läbi oma praktika viise, kuidas segada tuttavat ootamatuga. Jeanne’i loodud objektid on mängulised ja sürreaalsed ning tõmbavad tähelepanu looduse ja inimkogemuse teemadele.

Jeanne Harignordoquy Instagramis
Jeanne Harignordoquy koduleht

  .Resize "200x"
_KF25530a.jpg
Fotod: Nima Sarabi, Epp Kubu